حلیم بامجان

موادلازم

گوشت گردن یا سردست 1و نیم کیلو * بادمجان قلمی بدون تخم 3 کیلو * برنج 2/1 لیوان * کشک 750 گرم * روغن 100 گرم * پیاز داغ و سیر داغ 5 ق.غ * نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم * محلول اماده کرده از عصاره زعفران الیت مقداری * نعناع داغ به مقدار لازم *

طرز تهیه
بادمجان ها را تمیز می کنیم. به صورت خلال درشت و باریک آن را می بریم. در قابلمه می ریزیم و با کمی آب می گذاریم در حرارت ملایم پخته شود. زمانی که بادمجان ها کمی پخت ، برنج را شسته در کنار بادمجان ها می ریزیم. زمان می دهیم تا هر دو کاملا بپزند و هیچ آبی نداشته باشند.
گوشت را همراه با یک عدد پیاز و مقداری نمک و زردچوبه می پزیم. گوشت ها باید در زمان پخت تنها به اندازه ی یک لیوان آب داشته باشند. رگ و ریشه و استخوان گوشت را پس از پخت جدا می کنیم و آن را به صورت ورزیدن می کوبیم به طوری که آب باقی مانده جذب گوشت شود.
بادمجان های پخته را که کمی سرد شده اند در غذاساز ریخته و پوره می کنیم. این پوره را کم کم به گوشت اضافه می کنیم و می کوبیم.
سپس کشک را اضافه می کنیم. کشک را به اندازه ی دلخواه اضافه می کنیم.
دوباره مخلوط را روی حرارت قرار می دهیم.حال 100 گرم روغن را داغ می کنیم و یک قاشق پر مرباخوری زردچوبه و دو قاشق غذاخوری نعناع خشک نرم شده را در آن می ریزیم و بلافاصله شعله را خاموش می کنیم و این مخلوط را به مایه حلیم اضافه می کنیم.
فلفل سیاه را هم اضافه می کنیم و زمانی که مایه جوش آمد کمی محلول اماده کرده از عصاره زعفران الیت اضافه می کنیم.
حلیم را در ظرف دلخواه سرو می کنیم. روی حلیم را با نعناع داغ و سیر داغ و پیاز داغ تزئین می کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

غذاهای هم گروه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *